دانستنی های صنعت چسب

معرفی چسب پارچه

چسب پارچه چیست

پارچه ها دارای بافت های مختلفی هستند ولی برخی از آنها بی بافت می باشند و زمانی که پارچه ها تبدیل به پوشاک می شوند احتیاج به تعمیرات ، وصله زدن ، کوتاه کردن و غیره دارند که با چسباندن چسب های مناسب می توانیم این کارها را سریعتر انجام دهیم به همین منظور ما در این مقاله به معرفی چسب پارچه می پردازیم .

چسب های مناسب پارچه

در معرفی چسب پارچه باید گفت که چسب پارچه چسبی است که باعث اتصال دو پارچه به یکدیگر می شود و همچنین می توان از این چسب ها به جای دوخت هم استفاده کرد . از خصوصیات این چسب ها این است که ضد آب است و در تماس با آب و شستشو خراب نمی شود و بعد از خشک شدن بی رنگ می شود و دارای قابلیت کشسانی است و بدون بو می باشد و قدرت چسبندگی بسیار بالایی دارد.

ویژگی های چسب پارچه

در معرفی چسب پارچه و ویژگی های آن می توان گفت که این چسب ها به راحتی دو پارچه را به هم متصل می کند و این چسب ها در برابر شستشو ، اتو بخار ، لباسشویی مقاوم هستند و درجه حرارت بالای ۹۰ درجه سانتیگراد را تحمل می کنند و همچنین قیمت این چسب ها بسیار ارزان است و بسیاری از تعمیرکاران و خیاطان از این چسب ها رضایت دارند به همین منظور شما می توانید برای خرید این چسب ها به سایت شرکت مجتمع چسب ایران مراجعه نمایید.

کاربرد چسب پارچه

چسب پارچه برای انواع پارچه کتان ، جین ، نمد ، پشم ، مقوا ، کاغذ ، کوتاه کردن ، تا کردن ، وصله کردن ، دوخت و تعمیر انواع پرده ، مبلمان ، بر چسب بر روی لباس کودکان ، چسب زدن به اجزای تزیینی بر روی پارچه ، کوتاه کردن دم پای شلوار ، سجاف ، لبه کاری ، زیپ گذاشتن و غیره کاربرد دارد.

روش استفاده از چسب پارچه

در مورد اینکه چسب پارچه چیست و روش استفاده از آن بدین صورت است که ابتدا باید پارچه خشک باشد و دور از هر گونه گرد و غبار باشد و بعد یک مقدار از چسب را روی محل مورد نظر قرار دهید و کار اتصال و دوخت را انجام می دهد و با گرمای اتو خشک می شود و با قدرت چسبندگی که دارد به صورت طولانی مدت می توان از آن استفاده کرد و به دو صورت چسب مایع و چسب نواری می باشد.

استفاده از چسب پارچه مایع

در ادامه معرفی چسب پارچه ،برای استفاده از چسب پارچه باید یک مقداری از چسب مایع را به محل اتصال دو پارچه بگذارید و پارچه را به هم بچسبانید و ۲ الی ۳ دقیقه فشار دهید و بعد خشک می شود و تقریبا ۲۴ ساعت زمان می برد که به طور کامل چسب خشک شود. همچنین بعد از استفاده درب چسب را محکم ببندید تا چسب خراب نشود و  جلوی نور مستقیم خورشید این چسب ها خراب می شوند و تاریخ انقضای این چسب ها ۱۸ ماه بعد از تولید می باشد.

استفاده از چسب پارچه نواری

این چسب باید در محل اتصال قرار داده شود و بعد اتو را روی آن بگذارید تا گرمای اتو دو پارچه را به هم متصل کند و به راحتی دو پارچه به هم متصل می شوند.

خرید چسب پارچه

همانطور که می دانید در مورد اینکه چسب پارچه چیست می توان به این موضوع اشاره کرد که این چسب ها برای خیاطی و تعمیر انواع لباس ها بسیار کاربردی است و به علت داشتن کیفیت و چسبندگی بالا بسیار از آن استقبال شده است به همین منظور برای خرید این نوع چسب ها شما می توانید به سایت شرکت مجتمع چسب ایران مراجعه و نحوه خرید این چسب ها را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

در مورد موضوع چسب پارچه چیست صحبت کردیم و این چسب ها به علت ویژگی های خوبی که دارند بسیار از آنها استفاده می شود و همچنین قیمت آن بسیار مناسب است و در دسترس می باشد و برای انواع دوخت و دوز پارچه های الیاف طبیعی و مصنوعی مناسب است و قابلیت ارتجاع در درجه حرارت و دمای بالا را تحمل می کند و مقاوم است و خراب نمی شود به همین منظور شما می توانید با شرکت مجتمع چسب ایران ارتباط و از نحوه سفارش این محصولات اطلاع حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *