دانستنی های صنعت چسب

پاک کردن چسب از سطوح مختلف

پاک کردن چسب از روی سطوح مختلف

 

چسب ها کاربرد زیادی در مصارف صنعتی و خانگی دارند و لازم است که با روش های پاک کردن آن آشنا باشیم و حلال های آنها را بشناسیم به همین منظور ما در این مقاله به بررسی پاک کردن چسب از سطوح مختلف می پردازیم.

پاک کردن چسب از روی تمام سطوح

برای پاک کردن چسب از سطوح مختلف مانند سنگ و سرامیک ابتدا باید جنس سطح را در نظر بگیرید اگر پنبه را آغشته به سرکه کنید و به سنگ آسیبی نرسد می توانید چسب را پاک کنید و یا اگر چسب آکواریوم روی سطحی ریخته شده باشد باز می توان از سرکه استفاده کرد و چند بار باید پنبه را آغشته به سرکه کرد و روی سطح مالید.

اگر چسب نواری بر روی سطح یا دیوار باشد می توانید با روغن خوراکی آن را پاک کنید و یا از اسپری پیف پاف برای پاک کردن چسب های ۱۲۳ که چسب های قوی هستند می توانید استفاده کنید و یا حلال چسب قطره ای استون است که به راحتی چسب را پاک می کند. پس این راهکارها می تواند چسب را از روی سطوح پاک کند.

پاک کردن چسب از روی فرش

برای پاک کردن چسب از سطوح مختلف مانند فرش باید برای پاک کردن ظرافت خاصی به خرج دهید یعنی ابتدا مقدار اضافی چسب را باید برداشت و با یک دستمال آن را پاک کرد و بعد سرکه سفید را روی پک پارچه با آب گرم آغشته کنید تا چسب نرم شود و بعد آن را پاک کنید و به مدت ۱۵ دقیقه اجازه دهید که محلول آب و سرکه روی فرش بماند و بعد فرش را با یک پارچه تمیز کنید البته قبل از استفاده از سرکه و آب حتما آن را روی یک گوشه فرش امتحان کنید تا فرش شما خراب نشود.

پاک کردن چسب از روی لباس و پارچه

برای پاک کردن چسب از سطوح مختلف مانند لباس و پارچه باید از دو روش استفاده کرد .

روش اول این است که از بخار استفاده کنید و برای این کار شما می توانید از اتوبخار یا بخارشور استفاده کنید . ابتدا یک پارچه تمیز را روی چسب قرار دهید و روی آن را بخار بزنید تا چسب نرم شود و کنده شود .

روش دوم این است که از سرکه استفاده کنید و یک پارچه را آغشته به سرکه کنید و روی چسب بمالید تا چسب نرم شود و از پارچه یا لباس جدا می شود.

نحوه پاک کردن چسب از روی شیشه

برای پاک کردن چسب از روی سطوح شیشه ای شما می توانید از لاک پاک کن ناخن و یا سرکه سیب استفاده کنید که از روان کننده های چسب می باشند.

پاک کردن چسب از روی چوب

برای پاک کردن چسب از سطوح مختلف چوبی شما می توانید از سشوار استفاده کنید و آن را در پایین ترین درجه روشن و به مدت ۱۵ ثانیه روی چوب بگیرید و بعد آن چسب شل می شود و با استفاده از یک کاردک پلاستیکی می توانید آن را از سطوح چوبی بردارید و سطح چوب را تمیز کنید.

پاک کردن چسب از روی پلاستیک

برای پاک کردن چسب از سطوح مختلف مانند پلاستیک ابتدا باید رنگ سطح پلاستیک از بین نرود و از محلول شیمیایی نباید استفاده کرد چون پلاستیک را ذوب می کند پس باید با کمک یک کاردک پلاستیکی تا جایی که می شود چسب را بردارید و بعد محل مورد نظر را روغن خوراکی یا به  سرکه آغشته کنید و اجازه دهید چند دقیقه روی چسب بماند تا چسب شل شود و بعد با یک پارچه تمیز سطح باقیمانده را پاک کنید.

خرید حلال های پاک کننده چسب ها

برای پاک کردن چسب از سطوح مختلف شما می توانید از حلال های مناسب استفاده کنید که به همین منظور شما می توانید به سایت شرکت مجتمع چسب ایران مراجعه و نحوه سفارش این حلال ها را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

پاک کردن چسب از سطوح مختلف را بیان کردیم و بهترین روش این است که محلول آب گرم و سرکه را روی محل چسب قرار دهید تا سطح مورد نظر پاک شود و یا از حلال های شیمیایی که آسیب به سطوح نزنند استفاده کنید به همین منظور شما می توانید با شرکت مجتمع چسب ایران ارتباط و از نحوه استفاده از حلال ها برای پاک کردن همه چسب ها اطلاع حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *