دانستنی های صنعت چسب

پاک کردن چسب قطره ای از روی دست

پاک کردن چسب قطره ای از روی دست

 

هنگامی که چسب قطره ای روی دست شما می ریزد به سختی پاک و تمیز می شود ولی با چند راهکار ساده می توان این چسب ها را از دست خود پاک کنید به همین منظور ما در این مقاله به بررسی پاک کردن چسب قطره ای از روی دست می پردازیم.

پاک کردن چسب با استون

برای پاک کردن چسب قطره ای از روی دست می توان از استون استفاده کرد . استفاده از استون باعث می شود که آن قسمتی که چسب به پوست شما چسبیده است حل شود و به راحتی خشک و کنده می شود .

ابتدا شما قسمتی که چسب به پوست شما چسبیده است را آغشته به استون کنید و پوست را به مدت ۵ دقیقه با استون خیس کنید و با انگشتان خود چسب را پاک کنید و هنگامی که چسب به اندازه کافی شل شد آن را از دست خود جدا کنید و پوست خود را با آب و صابون گرم بشویید و برای جلوگیری از خشک شدن پوست از یک مرطوب کننده استفاده کنید.

استفاده از نمک و آب گرم

یکی دیگر از راه های پاک کردن چسب قطره ای از روی دست استفاده از نمک و آب گرم می باشد چون گرانول نمک به عنوان یک لایه خمیری شکل روی چسب قرار می گیرد و با آب گرم باعث نرم شدن چسب می شود .

ابتدا آب گرم را داخل یک ظرف بریزید و پوست چسبیده به چسب را داخل ظرف بگذارید و به مدت ۱۰ دقیقه در ظرف بماند و در مرحله بعد نمک را روی چسب بمالید و دوباره آن را در آب گرم بشویید و چسب را با نمک تمیز کنید و یک دقیقه این عمل را انجام دهید و چسب شروع به لایه لایه شدن می کند و سریع پاک می شود.

استفاده از صابون و آب گرم

یکی دیگر از روش های پاک کردن چسب قطره ای از روی دست استفاده از صابون و آب گرم می باشد و همچنین استفاده از صابون های ظرفشویی و مایع ظرفشویی هم می تواند کاربردی باشد .

ابتدا دست را در محلول صابون خیس کنید و ۵ یا ۶ قطره صابون ظرفشویی را با یک لیوان آب مخلوط کنید و ۵ دقیقه دست خود را در محلول خیس کنید و خیساندن و مالش دادن چسب باعث می شود که چسب کاملا کنده شود و پوست دست خود را بشویید و از مرطوب کننده استفاده کنید.

استفاده از الکل برای پاک کردن دست

الکل یک تمیز کننده است و چون حلال است می تواند چسب را حل کند و باید الکل را با استفاده از پنبه روی چسب بریزید و ماساژ دهید تا پاک و تمیز شود و بعد با آب آن را بشویید و کمی مرطوب کننده غلیظ به پوست دست خود بزنید.

استفاده از روغن زیتون برای پاک کردن چسب دست

یکی از روش های دیگر برای پاک کردن چسب قطره ای از روی دست روغن زیتون و نمک می باشد که روغن زیتون و نمک کمک می کند که پوست چرب و لیز شود و به راحتی چسب از روی دست پاک می شود و بعد دست خود را با آب گرم و صابون بشویید.

استفاده از آب لیمو

اسید موجود در آب لیمو می تواند به پاک کردن چسب قطره ای از روی دست کمک کند و آب لیمو را در یک کاسه بریزید و به مدت ۵ دقیقه دست خود را خیس کنید و در ظرف بگذارید و بعد با یک مسواک نرم و یا پنبه آغشته به آب لیمو را روی چسب بمالید تا چسب نرم شود و در نهایت دست های خود را با آب گرم بشویید.

مراقبت از پوست دست چسب خورده

برای پاک کردن چسب قطره ای از روی دست باید دقت کنید چون این چسب ها خاصیت چسبندگی زیادی دارند و نباید به پوست خود آسیب برسانید و چسب را با ملایمت باید از روی پوست دست خود جدا کنید به همین منظور شما می توانید با کارشناسان شرکت مجتمع چسب ایران ارتباط و یا می توانید به سایت شرکت مجتمع چسب ایران مراجعه کنید و نحوه پاک کردن این چسب ها را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

برای پاک کردن چسب قطره ای از روی دست باید به نکات و راه های ذکر شده دقت کنید چون ماده اصلی چسب قطره ای سیانو اکریلات است که قدرت چسبندگی آن بسیار بالا است و به راحتی پاک نمی شود به همین منظور شما می توانید با شرکت مجتمع چسب ایران ارتباط و از نحوه پاک کردن این نوع چسب ها اطلاع حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *