دانستنی های صنعت چسب

اسپری زینک

اسپری زینک

این اسپری دارای پوشش گالوانیزه سرد است و برای جلوگیری از اکسیداسیون فلزات استفاده می شود و دارای انواع مختلف با غلظت های متفاوت می باشد به همین منظور ما در این مقاله به بررسی اسپری زینک می پردازیم.

اسپری زینک چیست ؟

اسپری زینک یک نوع پوشش برای محافظت از فلزات است و از زنگ زدگی و پوسیدگی فلزات جلوگیری می کند . در اصل زمانی که از این اسپری استفاده می کنید یک لایه از ذرات تمیز به صورت یکنواخت بر روی سطح فلز قرار می گیرد و این لایه باعث می شود که در برابر شرایط و عوامل محیطی از فلزات محافظت کند.

انواع اسپری زینک

اسپری زینک گالوانیزه دارای دو نوع می باشد اسپری زینک مات و اسپری زینک براق که بهترین محصول برای محافظت از فلزات روی و آلومینیوم است به همین منظور شما می توانید برای خرید این اسپری به سایت شرکت مجتمع چسب ایران مراجعه کنید.

کاربرد انواع اسپری زینک

این اسپری ها برای محافظت و پوشش اتصالات جوش داده شده ، لبه های فلزی ، جوشکاری نقطه ای  قطعات آهنی ، قطعات صنایع خودروسازی ، سازه های فلزی ، فلزات آلومینیومی و روی کاربرد دارد.

ویژگی های اسپری

اسپری زینک یک نوع اسپری صنعتی است که به عنوان یک آستری و لایه محافظ روی فلزات آهن ، روی ، آلومینیوم قرار می گیرد و حفاظت کاتدی به فلز می دهد . بسیار با دوام در برابر دمای بالا است و مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی فلزات است همچنین قابلیت رنگ آمیزی را دارد. همچنین برای اطلاع از ویژگی های این محصول شما می توانید با کارشناسان شرکت مجتمع چسب ایران به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید و کارشناسان آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند.

مزایای استفاده از اسپری گالوانیزه

اسپری زینک مناسب برای تمام قطعات فلزی است و مقاوم در برابر شرایط قلیایی و دمای بالا می باشد و یک پوشش فلزی بدون نیاز به جا به جایی قطعات و فلزات می باشد . این اسپری به عنوان یک محافظ طولانی مدت برای سازه های فلزی است. ضخامت پوشش آن مناسب با نوع اسپری و سطح پوشش می باشد و امکان رنگ کردن آن وجود دارد و نیاز به دمای ذوب ندارد.

مواد تشکیل دهنده اسپری

اسپری زینک دارای ماده انعقاد است که باعث یکپارچه شدن محتوای اسپری می شود و دارای رزین های مصنوعی است و همچنین دارای حلال است که این حلال مواد فلزی را درون محلول خود نگه می دارد و باعث می شود که این اسپری قابلیت پخش کردن ذرات اسپری را بر روی سطح خارجی داشته باشد .

همچنین دارای روان سازی جامد است که از پودر روی و آلومینیوم به وجود آمده است که ماده اصلی اسپری است و با نسبت مساوی به ترکیب اضافه می شود . همچنین دارای رنگ است که در زینک اسپری مات رنگ های مخصوصی در ترکیبات آن وجود دارد . این اسپری ها قابل اشتعال است و باید در زمان استفاده از دستگاه تهویه مطبوع استفاده کرد.

روش مصرف این محصول

برای مصرف اسپری ابتدا باید روی سطح را از هر گونه گرد و غبار پاک و تمیز کنید و به مدت ۲ الی ۳ دقیقه اسپری را تکان دهید تا پودر زینک مخلوط شود و بعد شروع به استفاده کنید و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه زمان نیاز دارد تا خشک شود و در مرحله نهایی می توانید از رنگ بعد از ۸ ساعت استفاده کنید و رنگ آمیزی کنید. باید به این نکته توجه کرد که برای مصرف این اسپری حتما از ماسک و دستکش استفاده شود و تهویه هوا روشن باشد چون این محصول قابل اشتعال است و باید در هنگام مصرف دقت کرد.

خرید اسپری گالوانیزه سرد

این اسپری در صنایع صنعتی بسیار کاربردی است و برای جلوگیری از پوسیدگی فلزات بسیار کاربردی است و قیمت آن مناسب است . برای خرید اسپری زینک شما می توانید به سایت شرکت مجتمع چسب ایران مراجعه و نحوه خرید این محصولات را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

اسپری زینک یک محصول بسیار پر طرفدار است و از زنگ زدگی فلزات جلوگیری می کند و به عنوان بهترین محصول برای جلوگیری از پوسیدگی و یکنواختی سطح فلزات شناخته شده است و مزایای بسیاری دارد به همین منظور شما می توانید با شرکت مجتمع چسب ایران ارتباط و از نحوه سفارش این محصولات اطلاع حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *