دانستنی های صنعت چسب

انواع چسب کاغذ دیواری

انواع چسب کاغذ دیواری

 

برای چسباندن کاغذ دیواری باید از چسب های مخصوص که یا به صورت پودری و یا مایع هستند استفاده کرد . این چسب ها قدرت چسبندگی بسیار بالایی دارند و به همین منظور ما در این مقاله به بررسی انواع چسب کاغذ دیواری می پردازیم.

چسب کاغذ دیواری چیست؟

ابتدا قبل از اینکه به بررسی انواع چسب کاغذ دیواری بپردازیم باید در باره چسب کاغذ دیواری صحبت کنیم که این چسب بر پایه نشاسته یا متیل سلولز است و به رنگ زرد کم رنگ یا کرم است و قدرت چسبندگی آن ۳۵۰ تا ۷۰۰ ps  می باشد و به سرعت کاغذ دیواری به دیوار چسبیده می شود و این چسب ها بدون بو هستند و قابلیت حل شدن در آب را دارند که برای خرید این نوع چسب ها شما می توانید به سایت شرکت مجتمع چسب ایران مراجعه کنید و با کارشناسان شرکت به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید.

چسب کاغذ دیواری پودری

از انواع چسب کاغذ دیواری می توان پودری را به صورت آماده از فروشگاه ها تهیه کرد که دارای بسته بندی های متفاوتی می باشد و یا می توانید از شرکت مجتمع چسب ایران خریداری کنید.  این پودرها با دستورالعمل با آب مخلوط و یک ماده خمیری به وجود می آید که اطلاعات درست کردن این نوع چسب در بسته بندی وجود دارد.

چسب مایع کاغذ دیواری

از انواع چسب کاغذ دیواری مایع را هم می توان نام برد که این مایع غلیظ است و بدون نیاز به آب بر روی دیوار زده می شود که به صورت سطل های کیلوگرمی فروخته می شوند. از این نوع چسب برای کاغذ دیواری که از جنس کاغذ ، چوب و وینیل است استفاده می شود .

معرفی انواع چسب کاغذ دیواری

چسب مخصوص

یکی از انواع چسب کاغذ دیواری چسب مخصوص است که حاوی رزین مصنوعی است و قدرت چسب را افزایش می دهد و برای کاغذ دیواری های که از جنس خرده چوب ، آناگلیپتا ، وینیل ، کاغذ دیواری بافت دار، پارچه ای ، ابریشمی ، چوب پنبه ای استفاده می شود.

چسب نانوون

یکی دیگر از انواع چسب کاغذ دیواری چسب نانوون است که این چسب مستقیما به دیوار زده می شود چون  خاصیت چسبندگی اولیه خود را داشته باشد . این چسب دارای نشانگرهای رنگی است که نشان می دهد که چسب را روی دیوار زده اید و بعد از خشک شدن شفاف و سفید می شود.

چسب ماشینی

این نوع چسب مخصوص دستگاه های کاغذ دیواری است و به صورت خیلی نازک و بیشتر با رزین های مصنوعی مخلوط شود.

چسب پارچه باسیون

چسب پارچه باسیون هم نوعی دیگر از چسب های کاغذ دیواری است که دارای چسب پراکندگی پلاستیکی و دیگر افزودنی ها است که باعث افزایش چسبندگی می شود و برای کاغذ دیواری که از جنس پارچه ای ، فلزی ، فویل و صنعتی هستند کاربرد دارد.

چسب پراکندگی

از دیگر چسب ها  چسب پراکندگی است که این چسب ها شامل رزین پلاستیکی یا مصنوعی هستند و این نوع چسب را می توان با چسب های دیگر مخلوط کرد تا مقاومت چسبندگی آن بیشتر شود و یا به تنهایی استفاده کرد . این نوع چسب برای کاغذ دیواری ضد آب ، وینیل ، بافت مناسب و کاغذ دیواری های سنگین استفاده می شود و همچنین برای حاشیه روی کاغذ دیواری وینیل هم می توان استفاده کرد.

چسب استاندارد

این نوع چسب از سلولز اتر و نشاسته تولید می شود و برای همه نوع کاغذ دیواری سبک و سنگین کاربرد دارد.

کدام چسب برای سطح دیوارها مناسب است؟

انواع چسب کاغذ دیواری برای سطوح بتنی ، سیمانی ، گچی مناسب است و کیفیت و قوام چسب و نوع کاغذ دیواری بسیار مهم می باشد که در زمان استفاده سطح دیوار باید خشک و تمیز و یکنواخت باشد تا قدرت جذب و چسبندگی آن بالا رود‌.

خرید انواع چسب کاغذ دیواری

چسب کاغذ دیواری برای اکثر سطوح کاربرد دارد و برای خرید این نوع چسب ها شما می توانید به سایت شرکت مجتمع چسب ایران مراجعه و نحوه خرید این محصولات را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

انواع چسب کاغذ دیواری را بیان کردیم و هر جنس کاغذ یک چسب مخصوص به خودش نیاز دارد تا بتواند طول عمر کاغذ دیواری را بالا ببرد به همین منظور شما می توانید با شرکت مجتمع چسب ایران ارتباط و از نحوه سفارش این محصولات اطلاع حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *