آب بندی استخر

آب بندی استخر

استخرها یک مکان مناسب برای تفریح و ورزش در تمام فصول می باشد و احتیاج به مراقبت و نگهداری دارد تا از نشتی آب و تخریب استخر جلوگیری شود به همین منظور در این مقاله به بررسی آب بندی استخر می پردازیم.

اهمیت آب بندی استخر

یکی از نکات بسیار مهم در نگهداری استخرها آب بندی استخر می باشد که سبب حفاظت استخر در برابر سرما و گرما می شود و نقش بسیار مهمی در مدت زمان عمر استخر دارد و از خرابی استخر و نشتی آب در استخر جلوگیری می کند . به علت اینکه این استخرها از بتن و سیمان ساخته می شوند باید آن را عایق کرد که در صورت رعایت نکردن عایق تمام آب استخر از بین می رود و هزینه های اقتصادی زیادی را به وجود می آورد.

چسب آب بندی استخر

برای آب بندی استخر و سازه های سیمانی و بهداشتی از این چسب ها استفاده می شود که این چسب ها خاصیت عایق کاری و ضد آب دارند و یک محلول سفید رنگ می باشند که به صورت مایع است و بعد از مصرف حالت بی رنگ پیدا می کنند . این چسب ها در برابر رطوبت ، سرما و گرما ، حریق ، ضربه ، زلزله و شرایط جوی مقاوم هستند و عمر آن مانند عمر سیمان در ملات محکم است .

کاربرد چسب برای استخر

برای استخر از چسب آب بندی استفاده می شود . این چسب ها باعث بالا رفتن سرعت عملیات ، سبک سازی سازه ها ، ضد باکتری خواهد شد و این چسب ها کاربردهای مختلفی دارد و جهت عایق بندی ، آب بندی استخرها، آب بندی و مقاوم سازی مخازن ، پشت بام ، جکوزی ، سونا ، سرویس بهداشتی ، آب نماها ، آسانسور ، انواع سقف ( سقف آجری ، سقف سفالی ، سقف سیمانی ) ، محوطه سازی ، سرامیک ، آب بندی انواع بلوک ها کاربرد دارد.

ویژگی های آب بند کننده استخر

آب بندی استخر با چسب باعث مقاومت سازه می شود و در برابر رطوبت ، آب و عوامل و شرایط جوی مقاوم می باشد و بهترین جایگزین برای ایزوگام ، قیرگونی  و غیره می باشد . این چسب ها سرعت عملیات در اجرای سازه ها را بالا می برد و خاصیت ضد آب دارد و یک عایق بسیار قوی می باشد . این ماده الاستیسیته و انعطاف پذیر زیادی دارد و با محیط زیست سازگار می باشد و فشارهای مثبت و منفی سازه را به راحتی تحمل می کند.

آب بندی استخر با انواع چسب

چسب نانو

آب بندی استخر با چسب نانو برای استخرها بسیار مناسب می باشد و این چسب در مقابل سرما و گرما مقاوم است و دارای پلیمرهای تقویت کننده می باشد و به علت خاصیت چسبندگی بسیار بالا برای استخرها کاربرد دارد و برای خرید این چسب ها شما می توانید با کارشناسان شرکت چسب ایران به صورت آنلاین ارتباط برقرار کنید .

چسب بتن

چسب بتن از مخلوط بتن و سیمان است و یک روش بسیار مفید برای آب بندی استخر می باشد و اکثرا از چسب بتن به عنوان یک ضد آب استفاده می کنند.

چسب کاشی

این نوع چسب هم به دلیل وجود پلیمرهای  ضد آب برای استخرها کاربرد دارد و این محصول بر پایه سیمان است ولی مقاومت آن زیاد نیست و به مدت طولانی نمی توان از آن استفاده کرد و به عنوان چسب ضد آب برای استخر مقاومت کافی ندارد.

خرید چسب برای استخرها

خرید این چسب ها یک امر بسیار مهم برای استخرها می باشد و اکثر مهندسان سازه برای استخرهای خود از این چسب آب بندی استفاده می کنند چون این چسب ها دارای خواص و مزایای بسیاری می باشد و بسیار مقرون به صرفه است که برای خرید این نوع چسب ها شما می توانید به سایت شرکت چسب ایران مراجعه و نحوه خرید این محصولات را مشاهده نمایید و کارشناسان و مشاوران شرکت مجتمع چسب ایران آماده پاسخگویی به شما عزیزان می باشند .

سخن پایانی

آب بندی استخر از خسارت های زیاد جلوگیری می کند و باعث محافظت از سطح و دیواره های استخر می شود و در برابر شرایط آب و هوایی بسیار مقاوم می شود و باعث هدر رفتن آب نمی شود به همین منظور شما می توانید با شرکت چسب ایران ارتباط و از نحوه سفارش این چسب ها اطلاع حاصل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *